Blockchain Jako Serwis

TECHNICZNIE O BLOCKCHAIN Z PUNKTU WIDZENIA POLSKICH PROGRAMISTÓW:

Blockchain Bez Tajemnic- POLSCY PROGRAMIŚCI (warto posłuchać)

Daniel Dąbek:

Utalentowany programista, który zaczął pisać blockchain dla dascoin od podstaw. Zanim otrzymał ofertę współpracy z firmą netleaders wcześniej współtworzył projekt MAIDSAFE. Nie musiał długo czekać aby przyszło mu do głowy stworzenie własnego projektu, projektu którego nie ma jeszcze na świecie. Pewnego dnia postanowił stworzyć zdecentralizowany rynek ecommerce, ale na skale globalną. Na platformię którą tworzy będzie można docelowo handlować ropą, zbożem itp. Jego platforma dzięki temu ,że jest oparta na technologii blockchain zredukuje koszta jakie dzisiaj pobiera AMAZON, EBAY, ALIEXPRES itp. za każdą transakcje, czy wygenerowaną sprzedaż. Jego projekt aktualnie jest pod nazwą SAFEX i niedługo wypuszcza pierwszą wersje beta. To tak w skrócie na temat jego własnego projektu, który zaczął tworzyć przed tym jak przyłączył się do Dascoin. Na jakiś czas zwolnił tempo ze swoim projektem i zaczął pisać od podstaw Blockchain dla DASCOIN. Po krótce tak to wszystko się zaczęło. Dzisiaj jest już wielu innych programistów w dascoin, ale na szczególne wyróznienie w mojej ocenie zasługuje Daniel ponieważ, to od niego cała historia się zaczęła i pisana jest dalej 😉

Na https://dascoinexplorer.com zobaczysz ile zostało „wybitych” „minting” monet , jaka jest cena za 1 sztuke dascoina i co ile są tworzone nowe bloki. To jest strona informacyjna (nie jest jeszcze skończona). W blokach zobaczysz transakcje jakie są dokonywane . Informacje są prywatne więc nie zobaczysz do kogo należy dana transakcja.

Dascoin posiada jeden z najszybszych blockchain na świecie. Żeby było ciekawiej blockchain firmy netleaders jest tak napisany, zaprojektowany aby był jeszcze bardziej wydajny i szybszy jeśli zajdzie taka potrzeba. Mowa o kolejnych tzw. masternode, które w odpowiedni sposób na najwyższym poziomie informatycznej wiedzy będą skonfigurowane,  spowodują lepszą wydajność i mogą nawet skrócić blok z 6s na mniej. Dzisiaj bloki są co 6s więc bardzo szybki blockchain. Abyś miał porównanie drogi czytelniku podam ci przykład BITCOIN i ETHEREUM.

  • (BTC) bitcoin blok co około 10min
  • (ETH) ethereum blok co kilkanaście sekund

 

Na załączonym zdjęciu widać zastosowanie blockchain dascoin.

VIDEO #1 Historia Dyrektora Dascoin

Video #2 pozwoli Ci spojrzeć na świat blockchain z innej perspektywy. Każdy blockchain ma coś w sobie i jest przystosowany do pewnych rzeczy. Obejrzyj koniecznie część #2 i aby zrozumieć całość to na pewno musisz obejrzeć cześć #3. Czym charakteryzuje,wyróżnia się blockchain firmy netleaders…

VIDEO #2 >> Dascoin Blockchain Part1

VIDEO #3 Najważniejsze Informacje BLOCKCHAIN

Gdzie, w jakich dziedzinach, aspektach naszego życia może być zaimplementowany blockchain dascoin-a.  Blockchain dascoin jest uniwersalny i na dowód tego, że już interesują się nim różne kraje zobacz wideo poniżej i inne materiały na tej stronie.

Blockchain Afryka (cykle jako produkt do mikrofinansów)

firma jest już po pozytywnie zakończonych rozmowach
z zastępcą prezydenta Ugandy CAPT GERTRUDE NJUBA

Blockchain dascoin jest użyteczny, wydajny, szybki i łatwy do implementacji. Projekt dascoin to nie tylko kryptowaluta dascoin i aplikacja daspay. To coś więcej ! Każda kupiona licencja, to pomoc dla afryki. Aktualnie nie ma żadnych prowizji na giełdzie dasexchange ,ale zmieni się to w niedalekiej przyszłości. Z każdej transakcji na giełdzie, ułamek prowizji będzie w smart kontrakcie i te pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla Afryki. Ciekawostką jest to, że prowizje od transakcji na giełdzie nie będą rozliczane w dascoin-nie tylko w produkcie jakim są CYKLE

Blockchain jako serwis:

Jest główny blockchain i do niego są podłączane odzielnie nowe blockchain. Dascoin tym się wyróżnia na tle innych blockchain-ów, które mamy dostępne dzsiaj na rynk. Jest prywatny i publiczny. Prywatny dla różnych instytucji finansowych lub rządów, banków itp. Publiczny dla aplikacji zewnętrznych, na które musimy chwile jeszcze poczekać. Prawdopodobnie w 2018r zobaczymy pierwsze smart kontrakty publiczne plus inne ciekawe rzeczy związane z blockchain dascoin-a.

Jeśli chodzi o tworzenie np. smart kontraktów, to do tego będą wykorzystywane tzw. cykle. Cykle będą miały swoją stałą wartość, która nie będzie się zmieniać jak to ma miejsce w kryptowalutach. Jest to kolejna zaleta w przeciwieństwie do blockchain ETH np. gdzie cena tej kryptowaluty zmenia się co jakiś czas… Dla dużych korporacji, producentów rolnych czy budowalnych itp. jest to bardzo ważne przy tworzeniu smart kontraktów. Jeśli będą mieli do wyboru cene stałą , a zmienną to wybór dla większości firm, które potrzebują blockchain na dłuższą mete będzie prosty. Po co ryzykować i przepłacać 😉

Pavel Bains:

Na pewno ten człowiek musi być dodany w tej zakładce. Pavel bain specjalizuje się w implementacji różnych aplikacji w technologii blockchain. Jego firma bluzelle.com otrzymała nagrodę pioniera technologii od światowego forum ekonomicznego (World Economic Forum). Firma BLUZELLE.com zatrudnia 350 wyspecjalizowanych programistów. Pavel podjął współpracę z netleaders i będzie implementował różne aplikacje dla blockchain dascoin. Jeśli zaczniesz czytać wszystko na temat firmy netleaders, kto jeszcze się przyłączył do tego projektu, kto go tworzy, to zobaczysz że firma netleaders stawia na najlepsze osoby z różnych branż. Top of The Top ! 🙂 Pavel Bains został zaproszony na event w zurich.

PAVEL BAINS ( CEO Bluzelle)

Dascoin to niesamowity projekt . Polecam zagłębić się w ekosystem. Aplikacja daspay to coś niesamowitego . Możesz zapłacić kryptowalutą wszędzie tam gdzie jest terminal zbliżeniowych płatności visa i mastercrad (około 60 mln punktów handlowych na całym świecie)

Aplikacja Daspay

Można przesyłać sobie dascoin z aplikacji do aplikacji w 6s. Świetne rozwiązanie dla ludzi mieszkających za granicą, którzy wysyłają pieniądze do polski. Zastosowań bedzie wiele. To tylko kilka przykładów. Zdecyduj czy stać ciebie na to, aby nie kupić sobie jakiejkolwiek licencji ? Mnie osobiście nie stać na to aby taka szansa biznesowa przeszła obok mnie.

Wybór należy do Ciebie. Jeśli sie zdecydujsz,to zapraszam do zespołu.